Skiedriniai stogai

Žymės: skiedriniai stogai ‘ skiedrų stogai ‘ skiedra ‘ skiedros kaina ‘ skiedros

KĄ MUMS REIŠKIA EKOLOGIŠKA SKIEDRINĖ STOGO DANGA?

Žymės: skiedriniai stogai ‘ skiedrų stogai ‘ skiedra ‘ skiedros kaina ‘ skiedros

  1. Sveikesnius žmones;
  2. Švaresnę aplinką;
  3. Mažiau sunaudotų gamtinių išteklių;
  4. Mažiau sunaudotos energijos;
  5. Atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą;
  6. Tinkamumą perdirbti antriniam naudojimui;
  7. Lietuvos tautinio paveldo puoselėjimą.

skiedriniai stogai

XIX amžiaus pradžioje skiedros (skiedriniai stogai) buvo drožiamos rankiniu būdu, naudojant primityvų sverto principu veikiantį mechanizmą, vėliau — specialiomis maniežinėmis staklėmis, sukamomis vyrų arba arklių, ir tik vėliau atsirado mechaninės skiedrinės, varomos garo, vidaus degimo elektros varikliais.

Stogus dengdavo amatininkai, vietinių vadinami meistrais (Dzūkijoje — maistros). Stogdengiai važinėdavo iš kaimo į kaimą, vietoje pjaudavo skiedras ir čia pat jomis kaldavo stogus.

Tarybiniais, kolektyvizacijos laikais skiedras pakeitė šiferis, nes juo stogą uždengti buvo paprasčiau ir greičiau, o ir pati stogo danga atrodė ilgaamžiškesnė ir patvaresnė. Metams bėgant šiferį pakeitė skarda, dar vėliau atsirado naujų stogo dangų. Ir tik maždaug prieš dešimtmetį prisiminta apie užmirštus ekologiškus ir laiko patikrintus skiedrinius stogus.

Apie skiedrinius stogus

Skiedromis (skiedrų stogai) dengiami šlaitiniai stogai. Tai labai patvari, ekologiška, „kvėpuojanti“, lengva ir ilgaamžė danga, šilumine varža ir kitomis savybėmis nenusileidžianti šiuolaikinėms stogų dangoms. Skiedrinis stogas pastatui žiemą suteikia šilumos, o vasarą — vėsos. Ši stogo danga gerai izoliuoja garsą, nekaupia kondensato. Tai lengva medžiaga, todėl jai nereikia sudėtingų ir sunkių stogo konstrukcijų.

Profesionaliai uždengti mediniai stogai tarnauja 30 ir daugiau metų. Atspariausios atmosferos poveikiui, ultravioletiniams spinduliams, drėgmei yra iš drebulės medienos pagamintos skiedros. Teigiama, kad ši mediena niekada nepūva, nes savo energetika slopina puvimo bakterijas. Neveltui iš jos gaminamos valtys, laivai, statomos prieplaukos. Iš drebulės medžio pagaminti gaminiai ne tik nebijo drėgmės, bet ir bėgant laikui tampa vis tvirtesni.

Skiedrinių stogų ilgaamžiškumas priklauso nuo stogo nuolydžio, medžiagos kokybės ir dengėjų profesionalumo, todėl renkantis įmonę, kuri atliks darbus, reikėtų pasidomėti jos patirtimi, atliktais darbais, rekomendacijomis.

Skiedra — jau ne vieną dešimtį metų tarnaujanti stogo danga, turinti laiko patikros sertifikatą.

Prisidėkime visi prie aplinkos išsaugojimo, sveikos gyvensenos plėtojimo bei ekologinės kultūros skatinimo statybų sektoriuje.

Skiedros kaina

  • Stogų dengimas skiedromis
  • Fasadų dengimas skiedromis
  • Skiedrinių stogų restauracija

skiedru stogai

PRIKLAUSOMYBĖS LIGŲ CENTRAS

skiedriniai stogai

Gaukite pasiūlymą

skiedros kaina