Skiedriniai stogai

skiedriniai stogai

Skiedros stogų dengimui

Skiedros priklauso aiškiai matomai statybų tendencijai, kad tai, kas buvo sena ir nurašyta, bėgant laikui įgauna tarsi antrą kvėpavimą ir pagreitį. Grįžta atgal su dviguba jėga, tomis pačiomis ypatingomis savybėmis ir naujomis galimybėmis. Būtent taip atsitiko su medinėmis stogų dangomis.

Jau nuo sunkiai atmenamų laikų, savo gyvenamuosius ir negyvenamuosius būstus žmonės dengė lapais, žoliniais augalais, stiebų atplaišomis. Kur kas vėliau atėjo skiedrų eilė, kurios palengva tapo socialinio išskirtinumo požymiu.

Skiedros stogams

Skiedros sugrįžo į prestižinę kaimo sodybų architektūrą

Lietuvoje, skiedriniai stogai dominavo iki XX a. pradžios, kol juos pradėjo išstumti pramoniniu būdu gaminamos kitos stogų dangos. Tad skiedros, kuriam laikui, užleido vietą ruberoidui ir šiferiui, kad su trenksmu grįžtų į prestižinę kaimo sodybų architektūrą.

Skiedros – estetika, prabanga ir originalumas

Apsisukus ratui, dabar, skiedrų danga laikoma estetikos, prabangos, originalumo ir ekologinio sąmoningumo požymiu. Ši stogo danga su didžiausia pagarba naudojama individualiems namams, restoranams, dvarams, bažnyčioms, kultūros paveldo objektams ir netgi moderniems šiuolaikiniams statiniams. Taip pat drebulinės skiedros – nepakeičiama stogo danga nedideliems mediniams statiniams, tokiems, kaip pavėsinės, terasos, stoginės, klėtys ar malkinės.

Kalbant apie senųjų pastatų renovaciją, skiedromis atkuriama ankstesnė danga, kuri pabrėžia statinio amžių ir atskleidžia jo istorinį kontekstą. Dėl to ir naudojamos būtent tradicinės medžiagos.

Skiedros stogui

Skiedrų privalumai 

Kaip esminius skiedrų privalumus būtina paminėti atsparumą drėgmei, puikią garso ir šilumos izoliaciją, vidaus mikroklimato išlaikymą, atsparumą grybeliui, bakterijoms bei graužikams. Negana to, naudojant šią dangą išvengiama vizualinės taršos, ypač tuomet kai jomis klojami statiniai, esantys gamtos apsuptyje.

Tinka net sudėtingiausių profilių stogo konstrukcijoms

Skiedros puikiai tinka įvairių, net pačių sudėtingiausių, profilių stogo konstrukcijoms. Puikiai atrodo stogai, kuriuose skiedros minkštai išlenkia langus ir kampus, suformuodamos banguotą paviršiaus reljefą. Siekiant nesugadinti bendro stogo vaizdo įžeminimo laidais ir žaibolaidžiais, kurie svarbūs saugiai eksploatuoti skiedrų stogus, laisvai pastatomi žaibolaidžio stiebai įrengiami šalia pastato.

Skiedros

Geriausios skiedros iš drebulės medžio

Lietuvoje naudojamų skaldyto medžio skiedrų ilgis siekia nuo 50 iki 70 cm, storis – 0,5–0,6 cm. Skiedros dažniausiai gaminamos iš eglės bei drebulės medienos. Kalbant apie eksploatacinį laikotarpį, drebulinė danga gerokai pranoksta skiedras pagamintas iš eglės žaliavos. Argumentai, kodėl būtent iš drebulės medienos gaminamos skiedros atsparesnės – kalba patys už save. Juk prieplaukos, tvorų stulpai, valtys, aukštapelkių takai ir tie objektai kurie turi tiesioginį ryšį su drėgme, gaminami būtent iš šio medžio. Svarbu, kad skiedros būtų ne pjautos, bet skaldytos tam, kad  nesuardytų medžio plaušo struktūros. Skiedrų danga klojama keliais sluoksniais, jas, pramečiui, perdengiant vienai kitą. Prie grebėstų skiedros tvirtinamos cinkuotais arba variniais tvirtinimo elementais, paliekant tarpus medienai judėti.

Dengiant skiedromis – nereikia papildomo stogo šiltinimo

Bendras skiedrų dangos storis gali siekti 5–7 cm ir užtikrinti tokią šiluminę varžą, kad nereikės papildomo stogo šiltinimo. Bene vertingiausia savybė, nulėmusi skiedrinės stogo dangos renesansą, yra vadinamasis plaučių efektas. Tai reiškia, kad esant drėgnam orui, veikiant atmosferiniams krituliams skiedrų viršutinis sluoksnis įgeria drėgmę, išsiplečia ir sustandėja, užverdamas kelią drėgmės patekimui į pastato vidų.

Suformuoja švelnų mikroklimatą gyvenamojoje erdvėje

Kai drėgmės koeficientas sumažėja, skiedros pradeda džiūti ir trauktis, atverdamos ventiliacinius plyšius ir perduodamos perteklinę drėgmę į pastogę, kurioje susiformuoja švelnus mikroklimatas.

Negalima nepaminėti ir akustinių skiedrinio stogo savybių. Šiuo atveju tereikia palyginimui įsivaizduoti garsiai barbenančius lietaus lašus į, pavyzdžiui, skardą ir tyliai, dusliai krentančius ant skiedrų.

Klojimą skiedromis būtina patikėti kvalifikuotiems stogdengiams

Iš pirmo žvilgsnio lyg ir nesudėtingas skiedrų kalimas reikalauja aukštos stogdengių kvalifikacijos. Priklausomai nuo stogo nuolydžio kampo, skiedros turi persidengti taip, kad užtikrintų šios dangos sandarumą, o ypač atidžiai turi būti suleistos stogo plokštumų sandūros. Skiedrų stogo klojimą būtina patikėti profesionaliems dengėjams, kurių patirtis  matuojama ne darbo metais, o uždengtų stogų skaičiumi. Ir tik įgyvendinus visus reikalavimus galima tikėtis, kad tradicinė stogo danga ištikimai tarnaus ilgą laiką, ir neteks prisiminti gerai žinomą patarlę, kad šykštus moka du kartus.

Drebulinės skiedros – ir šiuolaikinėje architektūroje

Skiedrų stogo danga nereikalauja nuolatinės priežiūros. Be to, jokia kita medžiaga taip darniai nepritampa prie medinio namo architektūros ar jį supančios gamtos. Nes tik medis geriausiai dera su medžiu! Tai labai grakšti danga, originaliai atrodanti tiek ant tradicinių namų stogų, tiek ir šiuolaikinėje architektūroje.


KĄ MUMS REIŠKIA EKOLOGIŠKA, SKIEDRINĖ STOGO DANGA?

  1. Sveikesnius žmones;
  2. Švaresnę aplinką;
  3. Mažiau sunaudotų gamtinių išteklių;
  4. Mažiau sunaudotos energijos;
  5. Atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą;
  6. Tinkamumą perdirbti antriniam naudojimui;
  7. Lietuvos tautinio paveldo puoselėjimą.

Maloniai kviečiame sekti mus Facebook paskyroje

XIX amžiaus pradžioje skiedros (skiedriniai stogai) buvo drožiamos rankiniu būdu, naudojant primityvų sverto principu veikiantį mechanizmą, vėliau — specialiomis maniežinėmis staklėmis, sukamomis vyrų arba arklių, ir tik vėliau atsirado mechaninės skiedrinės, varomos garo, vidaus degimo elektros varikliais.

Stogus dengdavo amatininkai, vietinių vadinami meistrais (Dzūkijoje — maistros). Stogdengiai važinėdavo iš kaimo į kaimą, vietoje pjaudavo skiedras ir čia pat jomis kaldavo stogus.

Tarybiniais, kolektyvizacijos laikais skiedras pakeitė šiferis, nes juo stogą uždengti buvo paprasčiau ir greičiau, o ir pati stogo danga atrodė ilgaamžiškesnė ir patvaresnė. Metams bėgant šiferį pakeitė skarda, dar vėliau atsirado naujų stogo dangų. Ir tik maždaug prieš dešimtmetį prisiminta apie užmirštus ekologiškus ir laiko patikrintus skiedrinius stogus.

Apie skiedrinius stogus

Skiedromis (skiedrų stogai) dengiami šlaitiniai stogai. Tai labai patvari, ekologiška, „kvėpuojanti“, lengva ir ilgaamžė danga, šilumine varža ir kitomis savybėmis nenusileidžianti šiuolaikinėms stogų dangoms. Skiedrinis stogas pastatui žiemą suteikia šilumos, o vasarą — vėsos. Ši stogo danga gerai izoliuoja garsą, nekaupia kondensato. Tai lengva medžiaga, todėl jai nereikia sudėtingų ir sunkių stogo konstrukcijų.

Profesionaliai uždengti mediniai stogai tarnauja 30 ir daugiau metų. Atspariausios atmosferos poveikiui, ultravioletiniams spinduliams, drėgmei yra iš drebulės medienos pagamintos skiedros. Teigiama, kad ši mediena niekada nepūva, nes savo energetika slopina puvimo bakterijas. Neveltui iš jos gaminamos valtys, laivai, statomos prieplaukos. Iš drebulės medžio pagaminti gaminiai ne tik nebijo drėgmės, bet ir bėgant laikui tampa vis tvirtesni.

Skiedrinių stogų ilgaamžiškumas priklauso nuo stogo nuolydžio, medžiagos kokybės ir dengėjų profesionalumo, todėl renkantis įmonę, kuri atliks darbus, reikėtų pasidomėti jos patirtimi, atliktais darbais, rekomendacijomis.

Skiedra — jau ne vieną dešimtį metų tarnaujanti stogo danga, turinti laiko patikros sertifikatą.

Prisidėkime visi prie aplinkos išsaugojimo, sveikos gyvensenos plėtojimo bei ekologinės kultūros skatinimo statybų sektoriuje.

Skiedros kaina

  • Stogų dengimas skiedromis
  • Fasadų dengimas skiedromis
  • Skiedrinių stogų restauracija

skiedru stogai

PRIKLAUSOMYBĖS LIGŲ CENTRAS

skiedriniai stogai

Gaukite pasiūlymą

    skiedros kaina