Gontų stogai

Mediniai stogai – patikrinti laiko ir mūsų protėvių gyvensenos. Gontų stogai

Gontų stogai ir mediniai stogai ( lentelių stogai ) – autentiška stogų ir fasadų danga, gaminama pagal senas tradicines technologijas. Šie stogai nuo seno yra vertinami dėl ypatingų savo savybių: ilgaamžiškumo, patvarumo, ekologiškumo bei patikimos pastato apsaugos nuo bet kokių neigiamų atmosferos veiksnių.

Gontų ir lentelių gamybos procesas vyksta laikantis senų gamybos tradicijų. Mechaninė įranga naudojama tik kaip pagalbinė apdirbimo priemonė, o pagrindinis darbas yra atliekamas rankomis, nes pjaunant medieną pjūklais pažeidžiamas medienos plaušas. Skeliant rankiniu būdu, mediena atsiskiria išilgai plaušo ir lieka nepažeista, nes skyla natūraliai.

Gontų gamybos procese, kaip ir seniau, yra naudojamos špuntavimo operacijos. Špuntavimo metu storajame gonto šone yra išdrožiama 4 – 6 mm platumo ir 12 – 15 mm gilumo išpjova, į kurią, dengiant stogą, įleidžiamas gretimo gonto aštrusis šonas, todėl gontai, veikiant atmosferai, mažai deformuojasi.

Lentelės taip pat gaminamos skeliant medieną rankiniu būdu,dėl to mediena atsiskiria išilgai plaušo ir lieka nepažeista per visą produkto ilgį.

Gontai ir lentelės gaminamos tik iš rinktinės drebulės medienos. Drebulės atsparumas atmosferiniam poveikiui visiems žinomas nuo seno. Ši mediena –unikali statybinė medžiaga, turinti ypatingų savybių, tokių kaip geras skalumas, atsparumas temperatūrų kaitai, drėgmei, pelėsiui ar vabzdžiams. Lentelės ir gontai, pagaminti iš drebulės, yra puiki statybinė medžiaga, išsiskirianti ne tik dėl savo mechaninių savybių, bet ir dėl puvimo bakterijų bei grybelių slopinimo. Ši danga – lyg gyvas kvėpuojantis organizmas, todėl po ja nesusidaro kondensatas. Be to, bėgant laikui, šios medienos gaminiai tik tvirtėja.

gontų stogai

mediniai stogai

lentelių stogai

Gontų stogai

Šie stogai pasižymi ir didele šilumine varža. Žiemą šiluma yra sulaikoma pastato viduje, o vasarą – neleidžia stogui įkaisti, dėl to viduje nesusilaiko perteklinė šiluma. Be to, šie stogai yra puikus garso izoliatorius – po jais net ir liūčių metu visada tylu.

Gontų ir lentelių dangos yra labai elastingos, plastiškos ir lengvos, todėl joms nereikalingos stiprios stogo konstrukcijos. Jomis dengiami pačių įvairiausių konstrukcijų fasadai ir stogai, pvz., skliautinis, kupolinis, bokštinis ir kt. Šlaitiniuose stoguose galima montuoti švieslangius.

Teisingai suprojektuoti šių tipų stogai yra stabilūs, sandarūs, pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis, natūraliai ventiliuojami, be to, yra ilgaamžiai ir nelengvai įsidega. Kilus gaisrui, (lyginant su kitomis šiuolaikinėmis stogų dangomis) kelia mažesnį pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai ir gyvybei. Iš pažiūros trapi danga garantuoja patikimą apsaugą nuo pačių įvairiausių atmosferinių veiksnių.

Gontų ir lentelių stogai yra išlaikę prigimtinę gamtos energiją, todėl žengdami su moderniu gyvenimu, išsaugokime vertingą savastį.

Išlikime modernūs bei formuokime darnią aplinką gerbdami ir tęsdami senąsias tradicijas, išlaikydami senosios architektūros autentiką. Visą informaciją suteiksime KONTAKTAI.

Lentelių stogai

Gaukite pasiūlymą